• ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

• Kolejny rok gramy na boiskach kompleksu Orlik 2012. Zajęcia sportowe z wychowankami Internatu prowadzone są w każdą środę w godzinach 1600-1700. Hasło przewodnie programu „Moje boisko - Orlik 2012: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci - Najważniejsze!!!". I to hasło przyświeca naszym cotygodniowym zajęciom sportowym Trenerem środowiskowym nadzorującym korzystanie z kompleksu boisk jest pan Marcin Zakrzewski.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

• KONKURS REBUSOMANIAK - KRZYŻÓWKOMANIAK

• Wygrani w konkursie rebusomaniak - krzyżówkomaniak:
      1. Julia
      2. Agnieszka
      3. Patryk
      4. Oliwier
      5. Marcel
      6. Mateusz
      7. Oliwia
      8. Karolina
      9. Madzia
      10. Helena
      Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na was w przyszłym roku krzyżówkowym. Powodzenia!

• X TURNIEJ MISTRZÓW INTERNATU

• W dniu 22 maja 2019 roku odbył się jubileuszowy X Turniej o Tytuł Mistrza Internatu w tenisie stołowym. Po całorocznych treningach i eliminacjach do turnieju głównego „Final Four” awansowali: Myjakowski Wiktor, Tadeusz Kaliński,  Roman Grzelak oraz Krzysztof Wyczkowski.
      Zawodnicy stoczyli zacięte pojedynki i o tym kto zagra w wielkim finale ponownie decydowała ilość małych punktów zdobyta w poszczególnych setach.
      W meczu o trzecie miejsce Romek wygrał z zeszłorocznym mistrzem Tadkiem 2:0.
      Zwycięzcą jubileuszowego turnieju okazał się Wiktor, który w finale stoczył pasjonujący siedmiosetowy pojedynek z Krzyśkiem i wygrał 4;3.
      Końcowa klasyfikacja X Turnieju Mistrzów Internatu:
      1. Myjakowski Wiktor
      2. Wyczkowski Krzysztof
      3. Grzelak Roman
      4. Kaliński Tadeusz

• KONKURS WALENTYNOWY

• Konkurs walentynkowy pt: "Wiersz do Walentego" bezapelacyjnie wyróżnienie i I miejsce otrzymała Julia. Gratulujemy!

• ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

• Kolejny rok gramy na boiskach kompleksu Orlik 2012. Cotygodniowe zajęcia sportowe z wychowankami internatu organizowane są w każdą środę w godzinach 1700 - 1750.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 20 września 2018 r. w naszym ośrodku odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. To międzynarodowa kampania, w którą włączają się także nasi wychowankowie. To również wspaniała okazja na efektywne spędzenie czasu i zebranie wiedzy o ekologii. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Akcja – Segregacja”. W tym jubileuszowym roku nasi uczniowie porządkowali teren wokół szkoły, a w godzinach popołudniowych wychowankowie internatu wraz z wychowawcami udali się na teren Sarniego Lasu, na Harcówkę. Młodzież porządkowała teren. Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości wychowanków udało się zebrać dużo worków śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych punktach odbioru odpadów.
      W drugiej części akcji odbyły się różnorodne konkurencje sportowe i zabawy terenowe. Dzięki dofinansowaniu Nadleśnictwa Nowogard nauczyciele i dzieci przygotowali ognisko, piekli kiełbaski. Był także słodki poczęstunek.
    • IMPREZA INTEGRACYJNA

• 13 września 2018 r. w naszym Ośrodku odbyła się impreza integracyjna. W trakcie zabawy wychowankowie brali udział w atrakcyjnych konkursach, m.in. rzut piłką lekarską, rzuty do kosza, wyścigi. Po zmaganiach sportowych wszyscy delektowali się słodkim poczęstunkiem dzięki firmie „Asprod-Kliniska”. Na zakończenie imprezy wychowankowie tańczyli na dyskotece w rytm najnowszych przebojów.