• ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

• Kolejny rok gramy na boiskach kompleksu Orlik 2012. Zajęcia sportowe z wychowankami Internatu prowadzone są w każdą środę w godzinach 1600-1700. Hasło przewodnie programu „Moje boisko - Orlik 2012: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci - Najważniejsze!!!". I to hasło przyświeca naszym cotygodniowym zajęciom sportowym Trenerem środowiskowym nadzorującym korzystanie z kompleksu boisk jest pan Marcin Zakrzewski.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

• SPOTKANIE Z MOTOCYKLISTAMI

• W poniedziałek 06.06.2020r odwiedzili nas motocykliści z Nowogardzkiego Klubu Brotherhood MC PC. Mogliśmy obejrzeć ich wspaniałe motocykle. Panowie chętnie opowiadali o swojej pasji, zamiłowaniu do motorów. Odpowiadali na nurtujące nas pytania.
      Chłopcy z fascynacją oglądali maszyny, a i u dziewcząt było widać zainteresowanie. Każdy z nas chciał zdjęcie. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Napewno będziemy kontynuować tę znajomość, już umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Miło jest poznawać ludzi. pasją, którzy chętnie się z nią dzielą. Kto wie może za kilka lat ktoś z nas dołączy do Klubu Brotherhood.

• DALEJ GRAMY NA ORLIKU

• W dalszym ciągu raz w tygodniu prowadzone są zajęcia sportowe z wychowankami Internatu na boiskach kompleksu Orlik 2012.
    • ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• W ramach zajęć kółka j.niemieckiego dziewczęta gr. II utrwalały i poszerzały słownictwo  j.niemieckiego z zakresu: rodzina, czynności dnia codziennego, przyimki. Z rozsypanki wyrazowej należało ułożyć zdania i przetłumaczyć na j. polski. Była to doskonała powtórka do egzaminu ósmoklasisty!
    • ŚWIĄTECZNA CHOINKA

• KONKURS NA NAJSMACZNIEJSZĄ PIZZĘ!

• Wychowankowie internatu z grupy III oraz Placówka Wsparcia Dziennego wzięli udział w konkursie na najsmaczniejszą pizzę. Każda grupa przygotowała własną pizzę - samodzielnie dobierała składniki według własnego uznania i pomysłu.
      Pizze oceniane były pod wzgledem: wyglądu, dodatków oraz najważniejszego kryterium SMAKU.
      Podopieczni wykazali się swoimi kulinarnymi umiejętnościami.
      Wybrać najsmaczniejszą było trudno, bo każda była rewelacyjna!!!
    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Wychowankowie grupy I i II  przygotowują się do obchodów  Święta Niepodległości. Naszym priorytetem jest kształtowanie w wychowankach postaw patriotycznych względem Naszego Kraju. Nasi uczniowie znają symbole narodowe, śpiewają hymn. Dziś na zajęciach wykonali kotyliony - symbol patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

• WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• W ramach popołudniowych zajęć w internacie wychowankowie zapoznali się z tradycjami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Upamiętniajac te ważne dni przygotowaliśmy stroiki z naturalnych surowców, które stały się ozdobą opuszczonych grobów na cmentarzu.

• KONTYNUACJA ZAJĘĆ KULINARNYCH

• W tym roku szkolnym kontynuujemy cykl zajęć kulinarnych w internacie. Zajęcia te, w przyjemny i łatwy sposób, uczą wychowanków samodzielności podstawowych czynności przydatnych w życiu codziennym- samodzielnego gotowania. Dzięki tym zajęciom wychowankowie integrują się, uczą się współpracy i współdziałania. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci, także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu…
    • ZAJĘCIA KULINARNE

• Nic tak nie poprawi humoru w deszczowe i chłodne dni jak świeżutkie kanapki wykonane przez wychowanków internatu. Podstawą ich były warzywa oraz kiszonki. Dzieci dowiedziały się,  jakie ważne są witaminy dla naszego zdrowia. Pokroiliśmy w plasterki ogórki, paprykę, pieczarki, ser i wędlinę. Potem uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i powstały rozmaite kanapki, które zjedliśmy ze smakiem.

• ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

• Hasło przewodnie programu „Moje boisko - Orlik 2012: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci - Najważniejsze!!!". I to hasło przyświeca cotygodniowym zajęciom sportowym z wychowankami Internatu organizowanych w każdy wtorek w godzinach 1600-1700 na boiskach kompleksu Orlik 2012. Trenerem środowiskowym nadzorującym korzystanie z kompleksu boisk jest pan Marcin Zakrzewski.