• WIOSNA NA TALERZU

• Uczniowie klas Przysposabiających do Pracy przygotowali kolorowe kanapki. W pracowni gospodarstwa domowego unosił się zapach wiosny. Na talerzu pojawiła się sałata, rzodkiewka, szczypiorek, cebulka, pomidory malinowe i świeży ogórek.
        Uczniowie doskonalili umiejętność mycia, płukania i krojenia warzyw, smarowania chleba masłem, komponowania własnych kanapek oraz zmywania naczyń po zakończonej pracy. Poranne zajęcia w kuchni wywołały uśmiech i wyśmienity apetyt wśród uczniów! Nie ma nic lepszego, jak zacząć dzień od wiosennych i kolorowych kanapek!

• KTO JE WARZYWA - ZDROWIE WYGRYWA!

•

We wtorkowy ranek było w naszej grupie przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Wychowankowie klasy II SPDP na zajęciach kulinarnych wraz z nauczycielem przygotowali pyszną, sytą i zdrową sałatkę.
        Podstawowymi składnikami dania były ugotowane różyczki kalafiora oraz jajka, pomidorki koktajlowe, sporo świeżej papryki, kukurydza i duuużo aromatycznych przypraw (pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól, czosnek) i to wszystko w sosie śmietanowo - czosnkowym. Pokusiliśmy się również o upieczenie bagietek z masłem ziołowym - było pysznie!!! I w myśl szefa kuchni Augusta Gusteau (w filmie Ratatuj) - "Gotować każdy może" - uczniowie samodzielnie kroili i przyrządzali sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy pracy.
        Przygotowanie sałatki i poczęstunek dla kolegów i koleżanek dał dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.
        Według uczniów sałatka udała się i wyszła przepysznie! A co najważniejsze - mamy plany na wykonanie i degustację tym razem słodkości - śmietankowy sernik z galaretką.
        Zapraszamy do śledzenia naszej kulinarnej pracy.
      • JESIENNA ZUPA DYNIOWA

•

W jesienny poranek klasa III SPDP przygotowała pożywną i zdrową zupę dyniową z imbirem i grzankami. Uczniowie z pomocą nauczyciela obierali i kroili włoszczyznę, dynię, imbir oraz czosnek. Po ugotowaniu warzywnego bulionu, uczniowie zrobili krem przy użyciu blendera. Zupę doprawili przyprawami i udekorowali chrupiącymi grzankami. W pochmurny dzień taka zupa - krem poprawia nastrój i dodaje energii

.

• BYŁO SMACZNIE:)

• W jesienny poranek klasa trzecia Przysposabiajaca do Pracy i Zespół Edukacyjno- Terapeutyczny pod opieką nauczycieli przygotowali smaczne i chrupiące tosty z żółtym serem, pieczarkami, ogórkiem konserwowym, wędlina i keczupem.
        Uczniowie podczas zajęć ćwiczyli swoje umiejętności kulinarne ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo i higienę pracy. Zajęcia w pracowni gospodarstwa domowego są jednymi z bardziej lubianych lekcji. Jest degustacja potraw i przekąsek, integracja klasy oraz tworzy się budująca atmosfera.
      • ZIMOWE KLIMATY

• Zimowa aura sprzyja twórczości naszych uczniów…
      • SŁODKIE WALENTYNKI

• Wspólne przygotowania do Walentynek... (słodkich:))
      • DZIEŃ CHŁOPAKA

• Od lat w naszej szkole obchodzimy dzień chłopaka. Na ten dzień oczywiście wszyscy czekamy z niecierpliwością. Jednak nie lada wyzwanie w tym roku czekało na chłopców z I klasy SPDP z okazji ich święta. Oprócz życzeń i drobnej niespodzianki czekało na nich słodkie zadanie – pieczenie pysznych, czekoladowych muffin. Zgrana z nich ekipa bo pieczenie wymagało od męskiej załogi pełnej koncentracji. Chłopcy musieli skupić się na odmierzaniu składników oraz formowaniu babeczek. Przyjemny zapach i wspaniały smak, dał nam wszystkim wiele przyjemności i radości.
        Wszystkiego najlepszego chłopaki!!!

• TYDZIEŃ WŁOSKI

• Sekret włoskich smaków poznali uczniowie I klasy Przysposabiającej do Pracy przygotowując w pracowni gospodarstwa domowego wspaniałą pizzę. Młodzi ludzie okazali się prawdziwymi znawcami smaku i kunsztu kulinarnego. Każdy miał możliwość upieczenia pizzy z ulubionymi dodatkami, które starannie wcześniej przygotował. Wśród dodatków oczywiście nie zabrakło pieczarek, szynki, cebuli, pysznego sosu i duuużo sera… Kuszący zapach bazylii, oregano i włoskich smaków długo unosił się w całej szkole, a smak pizzy był wyśmienity!!!
        Na pewno powtórzymy nasze włoskie "czarowanie". Buon Appetito !! E STATO DELIZIOSO !!!
      • JESIENNY SPACER

• Jesień powitaliśmy w ogrodach działkowych. To prawdziwa zielona oaza w naszym mieście. Mieszkańcy Nowogardu chętnie wypoczywają tu i tworzą swoje małe enklawy spokoju. Idąc wąskimi alejkami mijaliśmy wiele zadbanych działek. Obserwowaliśmy przyrodę, przyglądaliśmy się pracom porządkowym i pielęgnacyjnym wykonywanym w tym czasie na działkach. Bardzo nam się podobało. Tym bardziej, że zazwyczaj cudze chwalimy, a swego nie znamy… Jest tu pięknie. Wrócimy koniecznie na wiosnę!!!
        PS:
        Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym działkowcom za przemiłą gościnę i poczęstunek - uczniowie klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy z wychowawczynią.
      • KASZTANOWY ZAWRÓT GŁOWY

• Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy spacerując nad naszym jeziorem zebrali mnóstwo kasztanów. „ Błyszczące kasztany, brązowe kasztany- i musisz je podnieść. Świat zaczarowany ( H. Badura). Tak więc po powrocie do szkoły … wyczarowali ślimaki, ludziki i pajączki. Zabawa była fantastyczna , kreatywna i twórcza, a satysfakcja bezcenna!!!!
      • UCZTA DLA ZMYSŁÓW I PODNIEBIENIA

• Mąka, cukier, jajka, mleko i trochę serca – oto przepis na pachnące gofry w wykonaniu uczniów I klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Każdy wybrał dodatki według własnego smaku i ochoty. Apetyczny zapach pieczonych gofrów unosił się w całej szkole. Było pysznie i wesoło!!!