• ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

• Kolejny rok gramy na boiskach kompleksu Orlik 2012. Zajęcia sportowe z wychowankami Internatu prowadzone są w każdą środę w godzinach 1600-1700. Hasło przewodnie programu „Moje boisko - Orlik 2012: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci - Najważniejsze!!!". I to hasło przyświeca naszym cotygodniowym zajęciom sportowym Trenerem środowiskowym nadzorującym korzystanie z kompleksu boisk jest pan Marcin Zakrzewski.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

• ZAKOŃCZENIE CYKLU SPOTKAŃ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• Grupa II brała udział w ostatnim konkurskie na krzyżówkę miesiąca. Dziewczęta odebrały nagrody oraz podziękowania od pani z biblioteki  za wytrwałość w ciągu całego roku.
    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W INTERNACIE

• Grupa III i IV chłopców zakończyła rok szkolny 2016/2017 w internacie spacerem nad jezioro i poczęstunkiem w pizzerii „NEPTUN”.
    • ZIELENIEWO

• W dniu 30 maja 2017r. wychowankowie naszego Ośrodka, przy współpracy ze Stowarzyszeniem ,,NASZE SZANSE”, mogli wybrać się na wycieczkę do Zieleniewa i zwiedzać Park Rozrywki ,,DZIKI ZACHÓD”. Po przywitaniu naszej grupy, przez przewodnika i przekroczenie bramy ,,DZIKIEGO ZACHODU” rozpoczęło się malowanie twarzy, aby poczuć klimat westernu i Indian. Zwiedzaliśmy Mini Zoo, czyli lekcja przyrody na żywo, przejażdżki bryczką i konno w siodle, strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbów czyli ,,Gorączka Złota”, były pokazy artystyczne i wspólne tańce. Ponadto wychowankowie mogli korzystać z innych atrakcji na terenie Parku, np. mechaniczny byk rodeo, beczka śmiechu, rower na linie, przejażdżki quadem i autem terenowym oraz nauka jazdy na hulajnogach elektrycznych. Po zakończeniu zwiedzania był czas na słodki poczęstunek, który zafundowała nam Firma ,,ASPROD”, za który serdecznie dziękujemy. Dziki Zachód to idealne miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas z mnóstwem przygód i wrażeń.
    • SIŁOWNIA

• TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2017

• 18 maja 2017 roku odbył się finał turnieju w tenisie stołowym o Tytuł Mistrza Internatu 2017. Po całorocznych treningach, w drodze eliminacji do turnieju „FINAL FOUR” awansowało czterech wychowanków: Grzelak Roman, Kuświk Łukasz, Myjakowski Wiktor oraz Rafał Serdyński. Po emocjonujących i zaciętych meczach wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się po raz trzeci z rzędu Rafał Serdyński.
      Końcowa klasyfikacja turnieju:
      1. Serdyński Rafał
      2. Myjakowski Wiktor
      3. Grzelak Roman
      4. Kuświk Łukasz

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• WYJŚCIE DO CYRKU JUREMIX

• Dnia 08 marca 2017r. wychowankowie mieli okazję obejrzeć nowoczesne cyrkowe show z udziałem artystów z programu „Mam Talent” w cyrku JUREMIX. Wśród atrakcji programu było: laserowe show, klauni, mechaniczna lalka, żonglerka, tresura pieska, hula- hop,  magiczna skrzynia oraz kobieta guma. Na zakończenie atrakcji była także czarująca bajka o Kopciuszku. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci pełne wrażeń wróciły do internatu.
      Dziękujemy Pani Renacie Turek-Dmitriev za zaproszenie na przecudne przedstawienie.
    • PONOWNA WYCIECZKA DO KINA

• 7 lutego 2017r. wychowankowie grupy III ponownie wybrali się na wycieczkę do kina Helios na film animowany pt. „Ostatni Smok Świata”. Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenia. Po obejrzeniu filmu wybraliśmy się na „małe co nieco” do KFC. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe ciekawe doświadczenia.
    • WYCIECZKA DO KINA

• Wychowankowie grupy III wraz z opiekunem w dniu 8 listopada 2016 r. wybrali się do kina Helios w Szczecinie na film animowany „Trolle” w 3D. Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Po obejrzenie filmu cała grupa wybrała się do McDonalds. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych wróciliśmy do internatu.
    • ZAJĘCIA KULINARNE

• W tym roku szkolnym kontynuujemy prace na zajęciach kulinarnych, gdzie gotujemy i przygotowujemy potrawy według przepisów naszych mam. Zaczęliśmy od wypieków ciast z jabłkami i śliwkami oraz deser budyniowy. Każde zajęcia kończą się konsumpcją przygotowanych potraw.
      Kolejnymi zajęciami kulinarnymi było przygotowanie pizzy. Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci. Wychowankowie z pomocą wychowawcy przygotowały pizzę. Do dyspozycji miały wiele składników: ser pomidorowy, ser żółty, szynkę, pieczarki, kukurydzę... Po ułożeniu składników na cieście, pizza trafiła do pieca. W trakcie zajęć dzieci słuchały muzyki. Zajęcia zakończyły się wspólnym jedzeniem. Smacznego.
      Wychowankowie grupy III na zajęciach kulinarnych przygotowali i upiekli szarlotkę na ciepło z bitą śmietaną.
      W pochmurne deszczowe popołudnie w internacie, kolejny raz zapachniało naszymi potrawami. Tym razem przygotowaliśmy zapiekanki z różnymi dodatkami. Zapiekanki były bardzo kolorowe i bardzo smaczne, co można było zauważyć po uśmiechniętych buziach.
    • DZIEŃ INTEGRACJI

• Tradycyjnie w pierwszych dniach września odbywa się dzień integracji. To wzajemne poznawanie odbywa się podczas wspólnych gier i zabaw zespołowych. Dzień który ma pomóc przełamać nieśmiałość i dodać energii przed nauką. Integracja to bycie razem, a nie tylko obok siebie. Dzień zakończył się pieczeniem kiełbasek.