• STOWARZYSZENIE 2011/2012

• DYKTANDO 2012

• 12 maja 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie odbył się II Nowogardzki Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Nowogardzkiej zorganizowany przez stowarzyszenie NASZE SZANSE, działające przy naszym Ośrodku. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i starannym przygotowaniom, konkurs przebiegał bez zakłóceń.

Dyktando 2012

Udział wzięło 41 uczestników w różnym wieku i o różnych profesjach. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat. Po bardzo dokładnym sprawdzeniu prac komisja wyłoniła laureatów:
        • I miejsce - Barbara Pawłowska z II LO w Nowogardzie
        • II miejsce - Klaudia Rojek z I LO w Nowogardzie
        • III miejsce - Justyna Wieczorkiewicz - studentka
        • IV miejsce - Maciej Przybylski z II LO w Nowogardzie
        Nagrodę główną – laptopa - ufundował i wręczył Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla. Fundatorem drugiej nagrody, w postaci prenumeraty „Dziennika Nowogardzkiego”, była redakcja tej gazety. Zawdzięczamy jej też bezpłatne drukowanie artykułów i ogłoszeń dotyczących konkursu. Szczecińska Wyższa Szkoła Collegium Balticum wzbogaciła nagrody za dwa pierwsze miejsca oraz zapewniła za trzecie i czwarte miejsce.
        Pracownice biblioteki - z p. dyrektor Zofią Pilarz na czele - pomogły nam w przygotowaniach organizacyjnych oraz zapewniły pomoc w dniu konkursu.
        Za wszystko dziękujemy!

Dyktando 2012

• NOWOGARDZKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

• W sobotę 10 września 2011r. na korcie przy ulicy Kościuszki 16L odbył się Nowogardzki Turniej Tenisa Ziemnego.
        Zgłosiło się 16 zawodników. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 1000 a o godz. 1500, po rozgrywce finałowej, poznaliśmy zwycięzcę. Został nim Norbert Dworak. O pierwsze miejsce walczył ze Zbigniewem Ceranką. Grze obu panów kibicowali wszyscy, którzy byli na korcie, bo było na co popatrzeć. Zwycięzca otrzymał rakietę do tenisa, ufundowaną przez Burmistrza Nowogardu. Zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, czyli Z. Ceranka i W. Błażewicz, otrzymali puchary. Każdy uczestnik opuścił kort z pamiątkową statuetką w ręku.
        Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych „NASZE SZANSE” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Nowogardzie oraz Małgorzatę i Wojciecha Kubickich.
        Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe oraz panu burmistrzowi za ufundowanie nagrody.
        Stowarzyszenie „NASZE SZANSE”
        ul. Ks. J. Poniatowskiego 17, Nowogard, tel. 913920108
        nr konta 03 9375 1012 4200 4157 2000 0010

Nowogardzki Turniej Tenisa Ziemnego

• SPOTKANIE W URZĘDZIE MIASTA I GMINY

• Przedstawiciele grup patrolowych udali się do Urzędu Miasta i Gminy Nowogard celem przeprowadzenie wywiadu z Joanną Krępą - Podinspektorem Ochrony Środowiska.
        Temat spotkania - „Bogactwo nowogardzkiej fauny i flory”
        Uczniowie zadali pani inspektor kilka pytań na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. A oto kilka z nich:
        Chcielibyśmy żeby przybliżyła nam pani stan środowiska przyrodniczego w naszej gminie.
        - Pewnie was zaskoczę, ale świat roślin zwany florą jest na naszym terenie wbrew pozorom bardzo bogaty…
        Co gmina robi w sprawie upowszechniania wiedzy ekologicznej?
        - Tych działań jest bardzo wiele. Wiodącą rolę we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju na terenie gminy odgrywa Lokalna Agenda 21. Organizujemy konkursy, pogadanki, a także cykle wykładów….
        Pani inspektor wręczyła dzieciom upominki oraz ulotki o ochronie środowiska.

Warsztaty Przyrodnicze