• STOWARZYSZENIE 2012/2013

• III NOWOGARDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 11 maja 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie odbył się III Nowogardzki Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Nowogardzkiej zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych „NASZE SZANSE”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i starannym przygotowaniom, konkurs przebiegał bez zakłóceń.
        Udział wzięło 34 uczestników w różnym wieku i o różnych profesjach. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat. Po bardzo dokładnym sprawdzeniu prac komisja wyłoniła mistrza – został nim p. Maciej Kajzer. Gratulacje!
        Tekst był trudny, bo tak o nim wypowiedziała się p. dr hab. E. Kołodziejek, językoznawca z Uniwersytetu Szczecińskiego, która po raz trzeci była naszym autorytetem i dokonała sprawdzenia tekstu, za co bardzo dziękujemy. Mimo takiego stopnia trudności, uczestnicy poradzili sobie z tekstem dobrze, a niektórzy bardzo dobrze. Komisja sprawdzała dyktanda z przyjemnością. Tegoroczna edycja pokazuje, że poziom wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji ma tendencję rosnącą. Miłośnicy poprawnej polszczyzny mogą być usatysfakcjonowani.
        Nagrodę główną - laptopa - ufundował i wręczył Burmistrz Nowogardu, p. Robert Czapla. Pracownice biblioteki - z p. dyrektor Zofią Pilarz na czele - pomogły nam w przygotowaniach organizacyjnych oraz zapewniły pomoc w dniu konkursu. Dziennik Nowogardzki, jako patron medialny, zadbał o reklamę, zdjęcia i wywiady. Za wszystko dziękujemy!
        Ale bez chętnych do pisania dyktanda, konkurs by się nie odbył, dlatego wszystkim uczestnikom również należą się nasze podziękowania. Ich odwaga i zaangażowanie pokazały, że warto organizować formy aktywności tego typu i zachęcają nas do zorganizowania kolejnej edycji w następnym roku.
      • II NOWOGARDZKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

• II Nowogardzki Turniej Tenisa Ziemnego zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych „NASZE SZANSE”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie oraz Małgorzatę i Wojciecha Kubickich - zakończył się sukcesem p. Zbigniewa Ceranki. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał nagrodę główną - rakietę do tenisa, ufundowaną przez Burmistrza Nowogardu, R. Czaplę oraz dyplom. Drugie miejsce wywalczył p. Wojciech Kubicki, a trzecie p. Przemysław Opowicz. Dla nich były puchary i dyplomy. Pozostali zawodnicy otrzymali podziękowania od członków stowarzyszenia.
        W turnieju wzięło udział 16 osób: P. Wochna, P. Opowicz, W. Kubicki, R. Gwiazdowski, T. Rączka, Z. Feńczak, Z. Ceranka, N. Dworak, T. Podemski, Ł. Podemski, M. Wolny, B. Piotrowski, P. Błaszczyk, K. Kubicka, S. Szymański, T. Sobczak.
        Zawodnicy, nie tylko byli uczestnikami turnieju, lecz także sponsorami. Włączyli się też w organizację tego przedsięwzięcia, za co bardzo dziękujemy.
        Dziękujemy też właścicielowi sklepu mięsnego, który znajduje się na rynku oraz p. M. Kowalczykowi - właścicielowi Zakładów Wyrobów Wędliniarskich w Krzemiennej za finansową pomoc.
        Turniej był okazją do pozyskiwania pieniędzy na rzecz uczennicy SOSW w Nowogardzie, która potrzebuje finansowego wsparcia w leczeniu schorzeń.
        Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych „NASZE SZANSE”