REKRUTACJA W OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM
        W NOWOGARDZIE

Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie informuje, iż kontynuujmy nabór uczniów na rok szkolny 2022/2023 do:
        • Szkoły Podstawowej (dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym)
        • Trzyletniej Szkoły Przysposabiającej do Pracy (młodzież z  niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym);
        • Szkoły Branżowej I Stopnia –  na kierunek:
        1) pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
        2) monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zapewniamy zajęcia praktyczne, wyjazdy na targi budowlane, wizyty studyjne w hotelach.
        Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, opiekę, psychologa, pedagoga, logopedy, neurologopedy, surdopedagoga i tyflopedagoga, opiekę lekarza i pielęgniarki. Proponujemy ciekawe zajęcia specjalistyczne (m. in. Integracja Sensoryczna, EEG Biofeedback, Metoda Weroniki Sherbourne, Sala Doświadczania Świata.
        Oferujemy dobrze wyposażoną bazę lokalową z podjazdami i windą dla osób niepełnosprawnych ruchowo, miejsca w internacie dla wychowanków z odległych miejscowości z pełnym wyżywieniem (płatność tylko za wyżywienie) oraz możliwość dowozu szkolnym busem dla niepełnosprawnych wychowanków. Organizujemy bezpłatne wyjazdy na „Zieloną Szkołę” dla naszych wychowanków oraz wiele bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, wycieczki, wyjazdy do kina i do teatru.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY W NOWOGARDZIE
        UL. PONIATOWSKIEGO 17,

tel.: (91) 39 20 108

www.soswnowogard.edupage.org

e-mail: sekretariat@soswnowogard.pl

WYMAGANE DOKUMENTY:
        1. Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną
        2. wniosek_o_skierowanie_do_SOSW.docx
        3. Podanie o przyjęcie do internatu.