• Aktualny stan organizacyjny:

• Organem prowadzącym placówki jest  Powiat Goleniowski.

• W Ośrodku istnieją:

• Szkoła Podstawowa: oddziały dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz oddziały dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
          • Szkoła Przysposabiająca do Pracy,
          • Szkoła Branżowa 1 Stopnia nr 1, kierunki kształcenia:

- pracownik pomocniczy  obsługi hotelowej

- monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

• Uczniowie objęci są opieką medyczną, pedagogiczno - psychologiczną, logopedyczną, prowadzone są zajęcia korygowania wad postawy, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne oraz Integracji Sensorycznej.

• W Ośrodku jest internat składający się z 4 grup wychowawczych.

• Aktualna kadra kierownicza: mgr Joanna Kowalczyk - dyrektor, mgr Agnieszka Sosnowska - wicedyrektor.

• Wychowankowie Ośrodka są mieszkańcami powiatu goleniowskiego kierowani do SOSW przez Starostwo Powiatowe w Goleniowie na podstawie orzeczeń wydawanych przez Specjalistyczną Poradnię Terapeutyczną dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Goleniowie.

• Obecnie w Ośrodku zatrudnione są 42 osoby kadry pedagogicznej, w tym 8 wychowawców internatu oraz psycholog, pedagog, logopeda, bibliotekarz, wychowawca świetlicy. Kadra administracyjno - obsługowa liczy 14 osób.

• Wszyscy pracownicy pedagogiczni posiadają wykształcenie niezbędne do pracy z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych, które dodatkowo wzbogacają poprzez studia podyplomowe, kursy i szkolenia.

• Zgodnie z Reformą Oświaty kadra pedagogiczna systematycznie dąży do podniesienia kwalifikacji zawodowych i zdobywa kolejne stopnie awansu zawodowego, większość nauczycieli uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.

Prowadzimy nabór do następujących typów szkół:

• Szkoły Podstawowej,

• Szkoły Przysposabiającej do Pracy,

• Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1

Dysponujemy pełną bazą lokalową i dydaktyczną:

• salką korekcyjną,

• siłownią,

• salę do terapii EEG biofeedback

• Salę Doświadczania Świata

• salą Integracji Sensorycznej,

• pracownią komputerową połączoną w sieć lokalną (z dostępem do Internetu),

• pracowniami przedmiotowymi i klaso - pracowniami,

• gabinetami zajęć rewalidacyjnych,

• gabinetem logopedycznym,

• biblioteką z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej,

• świetlicą dzienną.

• terenem rekreacyjno - sportowym: boisko do koszykówki, plac zabaw, zewnętrzna siłowania, zielona klasa.

Placówka posiada również Internat czynny przez cały rok szkolny w dniach od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem ferii, wakacji i przerw świątecznych, zapewniający całodobową fachową opiekę wychowawczą.